Avşa Adası Haberler

Turizm 2010'da Yüzde 10 Büyümeyi Hedefliyor

Kârların eridiği, şirket iflaslarının yaşandığı 2009 yılını yüzde 2,4 turist artışıyla kapatan turizmciler, 2010 yılına da umutlu bakıyor. Gelecek yıl yüzde 5-10 arasında büyümenin beklendiği sektörde yeni pazarlar için de çalışmalar başlatılmış durumda.  

Ekonomik krizden en az etkilenen sektörler arasında yer alan turizm sektörü, diğer sektörlerin aksine 2009 yılını kârlı kapattı. Rakip Akdeniz ülkeleri arasında turist sayısında artış olan tek ülke konumuna yükselen Türkiye, 2009'da 25.8 milyon ziyaretçiyi ağırladı. Krizin etkilerinin azalması ve İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti projesiyle 2010'da hedef yükselten turizmciler, 2010 yılında bu rakamın yüzde 5-10 üzerine çıkmayı hedefliyor.

Haberler

2010 Yılı Hava Durumu Tahmini

Meteoroloji ve Afet Yönetimi Uzmanı Prof. Mikdat Kadıoğlu bu yılın hava raporunu anlattı.

Son günlerde yaşanan ani sıcaklık değişiklikleri normal mi? Türkiye genelinde önümüzdeki yıl sıcaklıklar ne seviyede olacak?
Yağışlar barajların dolmasına yetecek mi, yoksa yaz aylarında bizleri su sıkıntısı mı bekliyor?
Meteoroloji ve Afet Yönetimi Uzmanı Prof. Mikdat Kadıoğlu, yaşanan sıcaklık değişimlerinin normal olup olmadığını ve önümüzdeki yıl havaların nasıl olacağını ntvmsnbc’ye anlattı.

Haberler

 

Sayfa 6 / 9