Avşa Adası Haberler

Babacan: Turizm, Kalkınmada Anahtar Rol Oynuyor Ve Cari Açığımızı Kapatıyor

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD)’nin Ankara’da düzenlediği, ''2010 Türkiye Turizminin Ekonomimize Katkısı'' konulu toplantıda konuşan Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, ''Turizmin bizim için en önemli sonuçlarından bir tanesi istihdamdır'' dedi.
Ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, ''Ülkemiz açısından turizm sektörü, özellikle cari işlemler açığının finanse edilmesi, kapatılması noktasında bizim için son derece büyük öneme haiz'' dedi.

Haberler

EMITT 2010 Fuarının Konuk Ülkesi MISIR

EMITT 2010 Fuarı'nın ikinci konuk ülkesi Mısır, küresel ekonomik krizin yarattığı durgunluğu aşmayı hedefliyor!
Geçen yıl bir ilke imza atarak konuk ülke uygulamasını başlatan EMITT Fuarı, 2010'da Mısır'ı ağırlıyor. 2006 yılında 44 bin, 2007 yılında 50 bin, 2008 yılında da 52 bin Türk turisti misafir eden Mısır, EMITT 2010 Fuarı'na konuk ülke olarak katılarak dikkatleri üzerine çekmeyi hedefliyor.
14. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapılarını bir kez daha açmaya hazırlanıyor. Asya'yı içine alan her bölgenin yanı sıra dünyanın dört bir yanından binlerce firmanın katıldığı EMITT 2010 Fuarı, geçen yıl başlattığı konuk ülke uygulaması kapsamında bu kez Mısır'ı ağırlıyor.

Haberler

 

Sayfa 7 / 9